Автоворонка продажів для сфери послуг

Інтеграція Бітрікс24 та чат-боту в месенджерах

Про клієнта

Перше впровадження цього сценарію продажів ми налаштували для власної компанії. Наші інтегратори надавали персональні онлайн-консультації усім, хто зацікавився рекламою про автоматизацію бізнес-процесів.

Щоб не навантажувати менеджерів з продажу додатковою роботою з лідами — почали розробляти сценарій автоворонки. Автоворонка — це система, в яку ви закладаєте свій сценарій продажів і вона буде виконувати частину роботи за вас.

Загалом, наявність автоворонки вносить чіткість в роботу та впорядковує процес продажу:

Нові заявки не накопичуються в черзі на обробку, адже система самостійно відповідає клієнтам.
Лід автоматично рухається стадіями воронки. Ви завжди знатимете, що відбулося з клієнтом і що потрібно робити далі.
Система сама виконує всю рутинну роботу, без затримки чи помилок. Так клієнти отримують найвищу якість сервісу.

Що було зроблено для проєкту

Ми продумали процес продажів та розділили його на чотири умовні частини:

Реклама — за допомогою реклами ми генеруємо ліди у свою автоворонку. Користувачі натискають на рекламне оголошення, щоб дізнатися більше про нашу послугу і потрапляють в чат-бот.

Чат-бот
— це програма яка спілкується з лідами. В нашому випадку, ми створили чат-бот у месенджерах ( у Viber та Telegram) . Головне завдання чат-боту: відповісти на запитання, що хвилюють лід на даному етапі та дізнається його потреби.

СRM-cистема
— це програма для ефективної роботи з лідами, клієнтами та всієї компанії загалом. Тут ми будуємо автоматичну воронку продажів, зберігаємо клієнтську базу, та контролюємо робочі процеси.

Залежно від того, цільовим виявився лід чи ні, він може потрапити в іншу воронку для створення нової угоди або перейти до списку дожиму, де буде отримувати корисні матеріали та нові пропозиції.

Чому ми вирішили будувати автоворонку на основі чат-боту та СRM-cистеми Бітрікс24?

За допомогою чат-боту ми максимально зменшили участь менеджерів у роботі з лідами.

Оскільки для консультації потрібно було з'ясовувати безліч деталей про клієнта та його завдання — ми делегували це чат-боту. Він запитував, а клієнти обирали відповіді із запропонованих варіантів.

Щоб наш співробітник міг легко та оперативно обробляти заявки, ми інтегрували чат-бот та СRM-систему Бітрікс24.

Вже більше п'яти років наша компанія працює в Бітрікс24. Та якби зараз довелося шукати інструмент для роботи з клієнтами — вибір був би той самий.

Переваги продукту:
Можливість інтеграції з сайтом, соцмережами, різними програми та сервісами, щоб вести всі справи з одного вікна СRM
Система зберігає усі звернення клієнтів, надсилає сповіщення та підказує, що потрібно зробити
Робочий процес є цілком прозорим, а керівник автоматично отримує звіти та аналітику
Як працює автоворонка продажів в Бітрікс24
Після того як лід завершив опитування в чат-боті, контакт користувача і відповіді на запитання потрапляють до CRM-системи. Інформація зберігається на першій стадії воронки у вигляді картки ліда.
На стадію «Новий запит»‎ потрапляють усі ліди із чат-боту. Відповідальний співробітник миттєво отримує сповіщення про нову заявку. Далі відкриває картку угоди, та на основі інформації в ній, записує відеовідповідь.

Перейшовши до підготовки відео, менеджер переносить картку угоди на наступну стадію воронки, щоб було видно, що даний лід вже знаходиться в роботі.
«‎Готуємо відповідь» — на цьому етапі вставляємо посилання на готове відео в шаблон повідомлення та відправляємо його в месенджер клієнту прямо із картки угоди.

Коли клієнт отримав SMS — угода автоматично потрапляє на третю стадію «‎Відправили відповідь». Через деякий час чат-бот в месенджері автоматично пропонує клієнту зв'язатись із спеціалістом на пряму.

Якщо клієнт згоден, цей сигнал потрапляє в Бітрікс24 і картка ліда переходить в іншу воронку для створення угоди. Якщо ні — лід автоматично переходить на останню стадію.

Четверта стадія «Дожим» потрібна для тих лідів, що залишилися в чат-боті та не реагують на повідомлення. Вони отримують регулярні повідомлення з корисною інформацією, кейсами, статтями та закликами залишити заявку на впровадження СRM.
Що ми отримали в результаті
  • В результаті впровадження автоворонки продажів, ми відповідали на усі заявки потенційних клієнтів автоматично, витрачаючи час лише на запис відео. Коли у воронці пропонується одна й та ж сама послуги чи товар для всіх лідів — процес можна автоматизувати повністю.
  • Наш менеджер завжди може відкрити дашборд з воронкою продажів та переглянути кількість лідів на кожні із стадій. Це допомогає оцінити можливий обсяг продажів, навантаженість менеджерів та відсоток конверсії на кожній стадії.
  • Усі ліди із рекламної кампанії збереглися в нашій базі. В майбутньому ми легко зможемо надсилати маркетингові повідомлення цьому сегменту користувачів.

Хотіли б дізнатися як вирішити завдання вашого бізнесу за допомогою Бітрікс24?

Заповняйте форму для безкоштовної онлайн-консультації прямо зараз!